Elődöntős a női kardcsapat az Európa Bajnokságon

A finálén az oroszokkal csap majd össze a magyar csapat

Sport
  • 2026.06.19. - 14:58
vívás, párbajtőr
Képünk illusztrációFabrice COFFRINI / AFP

A bolgárok felett aratott fölényes győzelemmel elődöntőbe jutott a magyar női kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon.

A Battai Sugár, Pusztai Liza, Spiesz Anna, Szűcs Luca négyes a 13 válogatottat felvonultató mezőnyben az első fordulóban nem lépett pástra, a negyeddöntőben vívott először. Hamar kiderült, hogy nem egyenlőek az erőviszonyok, a magyarok ugyanis az első kör, azaz három asszó után már 15-6-ra vezettek. A tekintélyes előnnyel aztán jól gazdálkodtak, mert bár bizonyos időszakokban közelebb zárkóztak a bolgárok, hat pár után 30-23 állt az eredményjelzőn, a végén pedig 11 tus volt a különbség.

A fináléért – a kiírás szerint 15.40-től – az oroszokkal csap majd össze a magyar csapat.

Eredmények:

negyeddöntő:

Magyarország-Bulgária 45-34

Oroszország-Spanyolország 45-38

Franciaország-Azerbajdzsán 45-27

Olaszország-Lengyelország 45-43

Reklám