Újabb előrelépés a Vagyonvisszaszerzési Hivatal ügyében

Jövő héten beterjesztik az Országgyűlés elé

Belföld
  • 2026.06.17. - 12:55
Cikk borítókép
Magyar Péter miniszterelnökMH/Radics Lajos

Jövő héten beterjesztjük az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló jogszabályokat - jelentette be Magyar Péter kormányfő.

A miniszterelnök a Facebook-oldalára feltötött posztjában kiemelte, a hivatal elsődleges feladata az elmúlt húsz év közvagyont érintő visszaéléseinek feltárása, a korrupciós és vagyonkimentési konstrukciók kivizsgálása, valamint a jogellenesen megszerzett közvagyon visszaszerzésének jogi támogatása lesz.

A közpénz visszanyeri közpénz jellegét - írta.

Reklám