Luxemburgban kezdődött a Külügyek Tanácsa

Három kormányközi konferenciára is sor kerül Ukrajna, Montenegró és Moldova ügyében

Külföld
  • 2026.06.15. - 09:59
Cikk borítókép
Orbán Anita az Európai Unió tagállamainak magyarországi nagyköveteivel munkareggelin vett résztFacebook/Orbán Anita

„A mai napot az uniós külügyminiszterekkel töltöm, a kezdés előtt pedig rövid sajtótájékoztatón ismertettem Magyarország álláspontját” – kezdte meg rövid Facebook bejegyzését Orbán Anita külügyminiszter. 

Kiemelte, hogy nemsokára három kormányközi konferenciára is sor kerül Ukrajna, Montenegró és Moldova ügyében.

„Magyarország visszatér az európai párbeszédbe, és nem bot leszünk a küllők között, hanem megbízható szövetséges és igaz barát. Ideje begyógyítani a sebeket, amiket az elmúlt évek öncélú, értelmetlen harcai okoztak itt, az Európai Unióban és szomszédinkkal való viszonyunkban” – zárta bejegyzését a külügyminiszter. 

Reklám