Börtönbüntetést kapott a királyi család egyik tagja

Két rendbeli nemi erőszak, egy rendbeli családon belüli erőszak és más bűncselekmények vádjában találták bűnösnek

Királyi család
  • 2026.06.15. - 13:44
Cikk borítókép
Négy év börtönbüntetésre ítélték a norvég koronahercegnő fiát nemi erőszak miattAFP/NTB/Hakon Mosvold Larsen

Négy év börtönbüntetésre ítélte hétfőn az oslói bíróság Haakon norvég koronaherceg mostohafiát.

A 29 éves Marius Borg Hoibyt – aki akkor került a norvég királyi család közelébe, amikor édesanyja, Mette-Marit 2001-ben hozzáment Haakon koronaherceghez – két rendbeli nemi erőszak, egy rendbeli családon belüli erőszak és több egyéb bűncselekmény miatt bűnösnek találták, ugyanakkor két másik nemi erőszak vádja alól felmentették.

A legsúlyosabb vádpontokban, köztük a nemi erőszakban is ártatlannak vallotta magát, míg néhány kisebb súlyú vádat elismert. Az ítélet ellen fellebbezhet.

Az ügyészség hét év és hét hónap letöltendő börtönbüntetést indítványozott.

A hét hétig tartó tárgyalás komoly visszhangot váltott ki Norvégiában, ahol részletesen tárgyalták Hoiby drogproblémáit, saját készítésű, szexuális aktusokat rögzítő videófelvételeket, valamint több mint 800 elektronikus üzenetet, amelyeket bizonyítékként használtak fel.

A bírósági meghallgatáson az is elhangzott, hogy az egyik állítólagos nemi erőszak a koronahercegi pár családi otthonának alagsorában történt - írja az Independent.

Reklám