Lucz Anna ezüstérmet szerzett szombaton kajak egyes 200 méteren a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon.
A szám kétszeres címvédője mellett a dán Frederikke Mörcke szenzációsan rajtolt, s előnyét sikerült megőriznie a célig. Az UTE 27 éves versenyzője most is remekül versenyzett, de 2024 és 2025 után ezúttal meg kellett elégednie a második hellyel.
Női C-2 200 méteren a Kiss Ágnes, Nagy Bianka duó – elmaradva a várakozásoktól – hatodikként zárt.







