Kopasz Bálint ezüstérmet szerzett szombaton a kajak egyesek 1000 méteres versenyében a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu Európa-bajnokságon.
A Győr 28 éves, olimpiai, világ- és Európa-bajnok sportolója a meglepetésre győztes fehérorosz Uladiszlau Kravec mögött lett második, míg a harmadik helyen a címvédő, hazai közönség előtt versenyző Fernando Pimenta végzett.
Az ugyancsak olimpiai számban érdekelt Juhász István nyolcadikként ért célba C-1 1000 méteren, ezt a döntőt az olimpiai és világbajnok cseh Martin Fuksa nyerte.





