Az iráni külügyminisztérium szóvivője szombaton kijelentette, hogy Teheránnak meg kell kapnia a Hormuzi-szorosban nyújtott szolgáltatásokért járó kifizetéseket, hozzátéve, hogy Irán zárolt pénzeszközeinek felszabadítása bármilyen megállapodás „szerves” részét képezi.
Eszmáil Bagáí elmondta, hogy a felek megállapodtak abban, hogy a nukleáris kérdéssel és a kapcsolódó ügyekkel ebben a szakaszban nem foglalkoznak, ehelyett a háború befejezésére és a Libanonnal kapcsolatos kérdésekre összpontosítanak.
Azt is mondta, hogy véget kell vetni a külföldi katonai bázisok és erők jelenlétének a régióban.
A szóvivő Irán Hormuzi-szoroson keresztüli „biztonságos forgalom irányítására” irányuló intézkedéseit egyrészt nemzetbiztonsági lépésnek, másrészt a nemzetközi közösség tágabb érdekeit szolgáló erőfeszítésnek nevezte - írta az Iranintl.







