Az Orbán-kormány és az akkori Belügyminisztérium hónapokon át tagadta a tényeket, de most nyilvánosságra hozzuk azokat a felvételeket, amelyek végérvényesen megmutatják az eltitkolt valóságot az osztrák határ közelében – írta Facebook-posztjában Gajdos László.
„A helyiek már akkor látták, hogy valami készül. Rendőri felügyelet mellett, teljes titokban zajlottak a munkálatok, miközben érdemi tájékoztatást senki sem kapott” – írta posztjában az élő környezetért felelős miniszter.
„Mára a hivatalos kormányzati dokumentumokból is bebizonyosodott, hogy egy 500 fő befogadására alkalmas létesítmény kialakítása szerepelt a korábbi vezetés terveiben.
Miközben a régi kormányzat kategorikusan tagadta a menekülttábor tényét, a most nyilvánosságra került felvételek megmutatják a valóságot, a készre jelentett szobák, a berendezett ágyak és a felszerelt zuhanyzók egyértelmű bizonyítékok.
A magyar emberek megérdemlik az igazságot. Magyarország biztonsága közös ügyünk, őszintén, nyíltan és a magyar embereket tiszteletben tartva” – jegyezte meg a miniszter.
Magyar Péter bemutatta a dokumentumokat
„Pár óra alatt kínjában odáig jutott el a Fidesz, hogy a vitnyédi migráns befogogadó állomást igazából csak trükközésből kezdték el építeni 2024-ben" - írta a miniszterelnök a Facebookon megosztott videójához
"Nekem csak az lenne a kérdésem, hogy miért titkolták ezt el. Miért tagadták le? Miért hazudtak bele a magyarok szemébe? Ki fizeti ki a “trükközés” árát?
Igyekeztem röviden összefoglalni, bizonyítékokkal, hogy miként verték át Orbán Viktorék a saját szavazóikat is" - tette hozzá







