A helyi rendőrség közlése szerint angol edzőfelszerelést loptak el Kansas Citybe érkezésük előtt, miután betörtek egy járművet, amely a felszerelést szállította a világbajnokság bázisára.
Az incidens akkor történt, amikor a felszerelést átszállították Anglia floridai, torna előtti bázisáról a Swope Soccer Village-be, ahol a csapatnak a szombati Kansas Citybe érkezésük utáni edzések megkezdése előtt kellett volna a helyére kerülnie.
„Vizsgáljuk a felszerelés esetleges ellopását egy csapatautóból, amely ma este érkezett Kansas Citybe, és ahonnan eltűntek bizonyos tárgyak” – közölte a rendőrség.
„A nyomozás folyamatban van. Két személyt őrizetbe vettek a további vizsgálat idejére.”
Brit médiajelentések szerint a feltételezhetően ellopott tárgyak között labdák és cipők is voltak.
A Reuters meg is kereste a Labdarúgó Szövetséget, hogy kommentálják az ügyet.
A lopás befolyásolhatja az angol válogatott felkészülését a szerdai, Horvátország elleni világbajnoki nyitómérkőzésre Dallasban.







