Oroszország a romániai drónincidens okaitól függetlenül továbbra is fenyegetést jelent – jelentette ki pénteken Varsóban Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter, és egyúttal kifejezte együttérzését Bukaresttel.
A politikus a Reuters hírügynökségnek nyilatkozva kijelentette: „attól függetlenül, hogy szándékos volt vagy egyszerűen csak alkalmatlanság eredménye, Oroszország továbbra is fenyegetést jelent, és meg kell védenünk magunkat tőle”.
Péntek hajnalban robbanótöltettel felszerelt drón zuhant egy panelházra a romániai Galacon. A becsapódást robbanás és tűz követte. A tömbházból menekülők közül ketten könnyebben megsérültek.







