Az ukrán biztonsági szolgálat (SZBU) látványos akció keretében, lövöldözés és autós üldözés után vett őrizetbe korrupt sorozótiszteket Odesszában április 21-én.
A gyanú szerint a hadkiegészítő központ munkatársai kenőpénzt követeltek egy férfitól, aki azonban előre értesítette a hatóságokat a zsarolásról – jelentette a Szuszpilne, amelyet a Kárpáthír idézett.
A szemtanúk beszámolói szerint az odesszai Balkivszka utcában zajló akció során a hatóságoknak fegyvert is használniuk kellett a menekülő tisztek megállítására. A Dumszkaja információi szerint az egyik gyanúsítottnak először sikerült elmenekülnie a helyszínről, de a KORD különleges egység végül a helyi rádiópiacon elfogta.
Az őrizetbe vett sorozóknál a készpénz mellett fémboxereket és ütőket is találtak a nyomozók az átkutatás során. A helyi források szerint az SZBU beavatkozása előtt a hadkiegészítő munkatársai két mikrobusszal már egymással is összetűzésbe keveredtek a Mihajlivszka téren.
Az Odesszai Megyei Hadkiegészítő Központ közleményben erősítette meg, hogy egyik járási kirendeltségük munkatársait a rendvédelmi szervek őrizetbe vették.







