Az izraeli hadsereg éjszaka további erőket vezényelt Dél-Libanonba, hogy elfoglalja azokat a pozíciókat, amelyeket a hadsereg szóvivője kedden védekező pozícióknak nevezett, és amelyek célja az izraeli civilek és stratégiai helyszínek védelme a Hezbollah esetleges támadásaitól.
„Csak a határvidéken vagyunk védekező pozícióban, hogy megakadályozzuk a civilek és a stratégiailag fontos pontok elleni támadásokat” – mondta Nadav Shoshani alezredes egy online sajtótájékoztatón, számol be a Reuters.
Israel Katz védelmi miniszter nyilatkozatában elmondta, hogy engedélyezte a hadseregnek, hogy előrenyomuljon és további pozíciókat vegyen át Libanonban, miután a Hezbollah vasárnap késő este rakétákat lőtt Izraelre, válaszul az amerikai és izraeli csapásokra Irán ellen.
Az izraeli erők 2024 novembere óta öt pozíciót foglaltak el Dél-Libanonban.







