Javult az Egyesült Államokkal folytatott párbeszéd hangvétele az ukrán rendezésről, de még túl korai megvitatni Donald Trump és Vlagyimir Putyin amerikai és orosz vezetők találkozójának konkrét időpontját – közölte Grigorij Karaszin, a Szövetségi Tanács Nemzetközi Ügyek Bizottságának elnöke.
„Az a tény, hogy az amerikai fél azt mondja, haladunk előre, és már csak néhány kérdés maradt, biztató. Legalább a hangnem kissé megváltozott, de a munka folytatódik, és nehéz megjósolni, hogy ennek a munkának mely szakaszai következnek, milyen találkozókra kerül sor. Nem próbálnék meg semmit megjósolni ebben az esetben; a konkrét eredményekre fogunk összpontosítani, amelyeket ennek megfelelően fogunk nyilvánosságra hozni” – mondta Grigorij Karaszin.
November 7-én Donald Trump amerikai elnök kijelentette, hogy jelentős előrelépés történt az ukrajnai konfliktus rendezésében – írta meg a Lenta.ru.
Korábban Steve Witkoff, az Egyesült Államok elnöki megbízottja azt állította, hogy az ukrajnai konfliktus megoldásának egyik fő akadálya a felek közötti bizalom hiánya. „Úgy vélem, hogy egyik fél sem bízik a másikban. Ez egy nagyon nehéz helyzet” – mondta.







