Hogyan lehet egészségesebb lekvárt készíteni?

Egy táplálkozási szakértő elmagyarázta

Gasztro
  • 2025.11.10. - 06:19
befőtt befőzés lekvár jam dzsem
Képünk illusztrációAFP/Iroz Gaizka

Sokan szeretik a lekvárt, de nagy mennyiségű cukorral készül, ami növeli az érelmeszesedés, a magas vérnyomás és a cukorbetegség kockázatát. M. Ginzburg táplálkozási szakértő a Mir 24-nek adott interjújában elmagyarázta, hogyan lehet ezt az ételt egészségesebbé tenni.

A cukor mennyiségének csökkentése érdekében pektint adhatunk hozzá – ez a természetes sűrítőanyag segít elérni a kívánt állagot. A szegfűszeg és a fahéj szintén hasznos: gazdagítják az ízt és további gyógyító tulajdonságokat kölcsönöznek.

A szakértő azonban kijelentette, hogy a cukrot nem szabad teljesen elhagyni, mivel tartósítószerként működik. A szakember hozzátette azt is, hogy a felbontott lekvárt legfeljebb 30 napig érdemes hűtőszekrényben tárolni.

Reklám