Miért ne igyunk teát üres gyomorra?

Egy gasztroenterológus válasza

Életmód
  • 2025.10.12. - 07:02
fekete tea citrom
Képünk illusztrációAPA-PictureDesk via AFP/Barbara Gindl

Az üres gyomorra fogyasztott tea gyomorégést, hányingert és gyomorpanaszokat okozhat – mondta N. Vasziljeva gasztroenterológus a Gazetának.

A szakértő szerint a fekete és a zöld tea koffeint és tanninokat tartalmaz. Ez a kombináció élénkít és javítja a teljesítményt, de a gyomorsavtermelést is fokozza. Ha az italt egy kis harapnivaló nélkül fogyasztjuk, gyomorégést, hányingert, gyomor-bélrendszeri fájdalmat, sőt fekély súlyosbodását is kiválthatja.

Ezért az orvos azt javasolta, hogy étkezés után igyunk teát, vagy aszalt gyümölcsökkel és más könnyű ételekkel kombináljuk. Gyümölcs- és gyógynövényteák fogyasztása is ajánlott, mivel ezek nem befolyásolják a gyomorsavtermelést.

Vasziljeva a tea vízhajtó hatását is megjegyezte. Az ébredés utáni közvetlen ivás növeli a kiszáradás kockázatát. Megelőző intézkedésként a szakember azt javasolja, hogy először egy pohár vizet igyon meg, majd igya meg a teát.

Reklám