Az orvosok figyelmeztetnek, hogy a kézszárítók egészségügyi kockázatot jelenthetnek. Légúti fertőzéseket és Staphylococcus aureust terjeszthetnek.
Szakértők szerint az ilyen eszközök gyakran válnak baktériumforrássá, mivel közvetlenül a helyiségből szívják a levegőt. A nyilvános mosdókban, ahol gyakran telepítik őket, a szárítógépeket ritkán tisztítják, ami hozzájárul a baktériumok felhalmozódásához.
Az orvosok megjegyzik, hogy legyengült immunrendszerű embereknél az ilyen eszközök használata hányingert és hasmenést okozhat. A fertőzés kockázatának csökkentése érdekében ajánlott legalább 30 másodpercig alaposan kezet mosni szappannal, majd kézfertőtlenítőt használni.






