A nap első étkezésének kihagyása szív- és érrendszeri betegségekhez vezethet, de csak akkor, ha stresszt okoz – mondta K. Eruslanova kardiológus a KP.RU-nak.
A szakember szerint a reggeli kihagyása növeli a vér kortizolszintjét. Ez a hormon gyulladást vált ki és elősegíti az ateroszklerotikus plakkok növekedését, ami növeli az érrendszeri problémák, többek között a szívroham és a stroke kockázatát.
Azonban azok az emberek, akik tudatosan kihagyják a reggelit – például akik időszakos böjtöt vagy böjtöt gyakorolnak –, nem tapasztalják ezt a negatív hatást. A szervezet nem él át stresszt, és nem indulnak be destruktív folyamatok – vonta le a következtetést a kardiológus.







