Miért ébrednek rosszkedvűen az emberek reggel?

Ilyenkor a szervezetben számos fiziológiai folyamat indul be

Egészség
  • 2025.06.11. - 20:06
alszik alvás alvászavar ébresztőóra óra
Nem jó ötlet reggel visszaaludniAFP/Science Photo Library/NEW/Science Photo Library/CAIA Image

Ha az ember lefekvés előtt korán vacsorázik, könnyű vagy egészségtelen ételt eszik, akkor a vércukorszint gyorsan csökken.

A vércukorszint gyors csökkenése miatt a szervezetben számos fiziológiai folyamat indul be. Például felszabadul az adrenalin, amely elősegíti az ébredést. Ezért az ember reggel rossz hangulatban ébred és enni akar - mondta Dr. Sara Marin Berbell a Vanitatis magazinnak adott interjújában írja a Sport-Express.

Ezenkívül a reggeli irritációt okozhatja a kortizol hormon, amelynek szintje stresszes helyzetekben és álmatlanság esetén emelkedik – hangsúlyozta a szakértő.

Reklám