Az ukrán–amerikai tárgyalás három emojiban

Külföld
  • 2025.05.16. - 11:38
török-amerikai-ukrán tárgyalás Isztambul török amerikai ukrán török ukrán amerikai ukrán amerikai török ukrán török amerikai amerikai ukrán török amerikai török ukrán
Hakan Fidan török külügyminiszter (k), Marco Rubio amerikai külügyminiszter (j3) és Andrij Jermak, az ukrán elnöki hivatal vezetője (b2) a török-amerikai-ukrán háromoldalú találkozó előtt a törökországi Dolmabahce elnöki hivatalban Isztambulban 2025. május 16-ánAnadolu via AFP/Arda Kucukkaya

Andrij Jermak, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hivatalának vezetője három emojival jellemezte a Kijev és Washington között Isztambulban folytatott tárgyalásokat. A bejegyzést a Telegram-csatornáján tette közzé.

Három emojit csatolt a küldöttek üléséről készült videóhoz: az ukrán zászlót, az amerikai zászlót és a „kézfogást”.

Korábban Jermak arról számolt be, hogy az ukrán és az amerikai delegációk isztambuli tárgyalásainak egyik témája Zelenszkij és Vlagyimir Putyin orosz vezető találkozója volt.

„Ukrajna készen áll a békére és a hosszú távú, feltétel nélküli tűzszünetre. Készen állunk a legmagasabb szintű találkozókra és tárgyalásokra is” – mondta Jermak a Lenta közlése szerint.

Reklám