Orbán Viktor miniszterelnök kedden Budapesten tárgyalt Walter Rosenkranzcal, az Osztrák Nemzeti Tanács elnökével – tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
Walter Rosenkranz a tavaly szeptemberi parlamenti választásokon győztes Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) tagja. A megbeszélés során a felek a kétoldalú témák mellett áttekintették Ukrajna EU-csatlakozásának Ausztriára és Magyarországra gyakorolt hatásait, beleértve a biztonsági, gazdasági és a mezőgazdaságra gyakorolt kockázatokat.







