A gombák rendkívül sokoldalúak és rendkívül sok ételben felhasznélhatók, azonban minden pozitív tulajdonságuk ellenére érdemes velük vigyázni – írja a Sports.kz.
Manapság a gombák kapcsán már sokszor nem az a kérdés, hogy ehetőek-e, hiszen az elmúlt években egész iparág épül a mesterséges gombatermesztésre. Az ilyen és ehhez hasonló farmokon szigorú szabályozás és párában gazdag környezetben készülnek a gombák, így minimálisan kicsi annak az esélye, hogy valaki ezektől mérgezést kapjon.
Azonban a gombák nemcsak rengeteg antioxidánst és vitamint tartalmaznak, de rengeteg kitint is. Ez az anyag ismerős lehet, hiszen ez az ami a bogarak nagy részének a péncélját alkotja. Ez önmagában nem lenne probléma, azonban a gombafélék túlzott fogyasztása esetén ez az anyag felhalmozódhat a szervezetben, ezzel pedig komoly gyomorirritációt okozhat az arra hajlamosak esetében.
Félnivaló azonban nincsen, hiszen a szakemberek szerint a tünetek általában azoknál jelentkeznek, akik már meglévő vese-, illetve májproblémákkal küzdenek. Emiatt tehát nem érdemes mellőzni a gombát, azonban mint a fenti példa is mutatja, érdemes vigyázni vele a mennyiség vonatkozásában.







