Tüntettek a palesztinok

A demonstrációt a Gázai övezet északi részén a háború befejezéséért szervezték meg

Krónika
  • 2025.03.26. - 08:22
Cikk borítókép
Palesztinok tüntettek a Gázai övezet északi részén a háború befejezéséértAFP/Anadolu/Mostafa Alkharouf

Palesztinok százai tüntettek kedd este a Gázai övezet északi részén az Izraellel folyó fegyveres konfliktus befejezéséért.

Szemtanúk szerint a spontán szerveződött felvonulások résztvevői a palesztin iszlamista Hamász szervezet uralmának megszüntetését is követelték a nagyrészt elpusztított tengerparti övezetben.

A Gázai övezetben 2023. október 7-én újult ki a fegyveres konfliktus, miután a Hamász Izrael területére behatolva megölt mintegy 1200 embert, és túszul ejtett 250-et, válaszul pedig Izrael hadműveleteket indított a palesztin területen. Idén januárban tűzszünet lépett életbe Izrael és a Hamász között, de a múlt héten újabb izraeli hadműveletek kezdődtek a térségben.

Reklám