A táplálkozási szakértő szerint a test számára a finomítatlan olajok a leghasznosabbak – írja az Iz.ru.
Tatyana Solntseva táplálkozási szakértő elmondta, hogy a finomítatlan olajokat salátákhoz adják, és erős aromájuk van. Ez a magas tápanyagtartalomnak köszönhető. A feldolgozáson átesett, finomított olajok ezzel szemben elveszítik jótékony tulajdonságaik egy részét.
„Az étrendben található, különféle olajok az egészséges táplálkozás alapját képezik. Minél többféle zsírt használunk, annál jobb a szervezetünknek. Ez azonban nem jelenti azt, hogy nagy mennyiségű finomítatlan olíva-, camelina- és tökmagolajat kell fogyasztani” – nyilatkozta a szakember.
Az orvos szerint azonban a legjobb az, ha többféle olajat használunk az étkezéseink során.







