Andrej Zvonkov terapeuta a RIAMO kiadványnak beszélt a hőmérséklet-ingadozás veszélyeiről. Az időseknek különösen óvatosnak kell lenniük – írta meg a Pravda.
Az orvos szerint a hőmérséklet-ingadozások nagy megterhelést jelentenek a szervezet számára. Ha valaki nem teljesen egészséges, nehezen tud alkalmazkodni a változásokhoz.
Zvonkov rámutatott, hogy a hirtelen hőmérséklet-ingadozások súlyosbíthatják a magas vérnyomást, az anginát és az idősek más krónikus betegségeit. A fizikai egészség mellett a hőmérséklet-ingadozás az érzelmi jólétre is hatással van. A gyenge idegrendszer nem biztos, hogy képes megbirkózni vele. Emellett a hirtelen időjárás-változás érgyulladást és autoimmun betegségeket is okozhat.
Ezzel kapcsolatban a medikus azt javasolja, hogy ne feledkezzen meg a gyógyszerek szedéséről és az egészségi állapotának ellenőrzéséről. Fontos az ivási rend betartása és az, hogy ne terheljük túl a szervezetet.







