Zelenszkij a nagy veszteség után küld erősítést

A donyecki egységek új vezetőt kapnak

Külföld
  • 2025.01.27. - 05:36
orosz ukrán háború Leopard 1A5 harckocsi Leopard 1A5 tank kelet-donyecki régió
Ukrán harckocsizó a Leopard 1A5 tankkal várakozik a kelet-donyecki régió Pokrovszk közelében, ahol szünetet tartanak a harcokbanAFP/Roman Pilipey

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az Ukrán Fegyveres Erők (AFU) szárazföldi erőinek parancsnokát, Mihailo Drapatyit nevezte ki a Horticja harccsoport vezetésére – jelentette be az ukrán elnök Telegram-csatornáján, tudatta a Ria Novosztyi.

„Utasítást adtam, hogy erősítsük meg csapataink parancsnoki állományát Donyeck megyében. Mihailo Drapatyi vezérőrnagyot a Horticja hadműveleti-stratégiai csoport vezetésére küldtük a legbrutálisabb harcok területeire” – mondta Zelenszkij.

A kinevezésre azután került sor, hogy az orosz védelmi minisztérium vasárnap bejelentette Velika Novoszelka elfoglalását, amely az ukrán fegyveres erők utolsó jelentős védelmi vonala és logisztikai csomópontja a déli donyecki térség irányában.

Reklám