Tűz volt egy budapesti szálló egyik szobájában

Krónika
  • 2025.01.05. - 20:35
magyar tűzoltó autó magyar tűzoltók magyar tűzoltóság
Képünk illusztrációMH-archív/Purger Tamás

Tűz volt egy budapesti szállóépület egyik szobájában vasárnap délután, rövid időre kétszázötven embernek kellett elhagynia a szálláshelyet, senki nem sérült meg – közölte a katasztrófavédelem sajtóügyelete az MTI-vel.

Közleményükben azt írták, egy ágy égett egy többszintes szállóépület egyik első emeleti szobájában, a X. kerületi Jegenye utcában.

A fővárosi hivatásos tűzoltók kiérkezése előtt az ott-tartózkodók megkezdték a tűz oltását, amit végül az egységek fejeztek be, majd átszellőztették az épületet. A munkálatok idejére a szállót kétszázötven ember hagyta el, időközben mindenki visszatérhetett az épületbe – írták.

Az MTI úgy tudja, egy munkásszállóként működő szálláshelyen ütött ki a tűz.

Reklám