A Magyar Színház színpadán december 6-án lesz az évad legjobban várt ősbemutatója: a Koldus és királyfi. Mark Twain ikonikus történetéből Tolcsvay László és Müller Péter Sziámi készített musicalt.
„Hiába élünk a 21. században, örök problémája az emberiségnek ez a kettős helyzet, hogy vannak emberek, akik saját hibájukon kívül rossz helyzetbe kerülnek, és vannak emberek, akik saját hibájukon kívül jó helyzetbe kerülnek” – nyilatkozta Tolcsvay László a darab kapcsán a sajtótájékoztatón.
A különleges zenei világ, lenyűgöző látvány és felejthetetlen történet garantálja, hogy minden korosztály számára meghatározó színházi élményt nyújtson, Nagy Viktor rendezésében.
„Amikor esküt tesz Edward király, megígéri, hogy naggyá teszi Angliát, nagyobbá, mint valaha, és 500 év múlva – ami most van – az egész földgolyó angolul fog beszélni. Ekkor a nép bekiabál mai, a saját gyerekeim által is használt angol üdvrivalgásokat: lol, epic…
Ez ad egy játékot a dalszövegeknek is. Mert a király beletanul a pórnép nyelvébe, a koldus pedig elsajátítja az udvari nyelvet…” – mondta Müller Péter Sziámi.
A két főszereplőt, Tom Cantyt és Edward trónörököst Ember Márk és Fülöp Kristóf alakítják. Egy véletlen találkozás során a két fiú helyet cserél, ami mindkettőjük életét gyökeresen megváltoztatja, és drámai utazásra invitálja őket az igazságosság, a hatalom és az emberség valódi értékeinek keresésében.
MH/Török Péter




