A Ternopil városát ért kedd hajnali támadás után vízellátási problémákra is lehet számítani – hivatkozott az Unian hírügynökségre a Mandiner.
A város polgármestere, Szergej Nadal szerint támadás ért egy kritikus fontosságú infrastrukturális intézményt, így a település áram nélkül maradt.
A mentőszolgálatok és a szakemberek már a következmények felszámolásán dolgoznak, a városvezető pedig felszólította a helyi lakosságot, hogy tartalékoljanak vizet, ugyanis az áramkimaradás miatt vízellátási problémákra is lehet számítani.







