Folytathatják a szolgálatot azok, akik első alkalommal hagyták el állomáshelyüket, de visszatértek – írta meg a Kiszo.net.
Volodimir Zelenszkij elnök aláírta az a törvényt, amelynek értelmében mentesül a felelősségre vonás alól az a katona, aki egy alkalommal önkényesen elhagyta állomáshelyét, vagy megszökött a hadseregből – tájékoztatott az Ukrajinszka Pravda.
A parlament még november 21-én megszavazta azt a jogszabályt, amely értelmében azoknak a katonák a szerződése, akik a hadiállapot ideje alatt elhagyták állomáshelyüket, de később önkéntesen visszatértek, érvényben marad. Az ilyen személy újra jogosult a fizetésre, az egyéb juttatásokra és kedvezményekre.







