Ukrajna öt szomszédos országtól kért áramimportot: Lengyelországtól, Romániától, Szlovákiától, Magyarországtól és Moldovától – írta meg a Pravda.
„A mai napra Lengyelországból, Szlovákiából, Romániából, Magyarországról és Moldáviából származó importot prognosztizálnak, összesen 11 747 MW/óra mennyiségben és 1165 MW kapacitással” – áll a közleményben.
Az ország polgárainak azt tanácsolták, hogy takarékoskodjanak az árammal, kerüljék az erős háztartási gépek egyidejű használatát – jelentette a TASZSZ.
Csütörtökön egész Ukrajnában légiriadó volt érvényben. Egyes városokból és körzetekből robbanásokat jelentettek. Az Ukrenerho nemzeti vállalat 16 órás áramkimaradásra figyelmeztette a fogyasztókat.
Volodimir Zelenszkij az ENSZ Közgyűlésében szeptember 25-én tartott beszédében azt mondta, hogy az összes ukrán hőerőmű megsemmisült.







