Több mint tízezren kapnak jutalmat, akik az árvízi védekezésben részt vettek

A jogosultak véglegesítése megtörtént

Belföld
  • 2024.11.04. - 18:24
árvízi védekezés árvíz elleni védekezés árvíz áradás árhullám árvízvédelem Magyarország Dunabogdány
Rendőrtanulók is részt vesznek a védekezésben DunabogdánynálPolice.hu/Antal Norbert

A kormány döntésének megfelelően nettó 200 ezer forint jutalomban részesülnek az árvíz elleni védekezésben az egyes helyszíneken közvetlenül részt vevő, illetve azt irányító állami alkalmazottak (katonák, vízügyi szakemberek, hivatásos katasztrófavédők, rendőrök, honvédelmi, büntetés-végrehajtási és kormányhivatali alkalmazottak), valamint polgárőrök és önkéntes tűzoltók – közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.

Mint írták, a jogosultak véglegesítése megtörtént, több mint tízezren kapnak árvízi jutalmat novemberben hóközi kifizetéssel.

Reklám