Az elmúlt 12 év alatt a karbantartási és építési költségek jelentősen megnőttek, ezért a vállalatnak korrigálnia kellett az útdíjakat a pénzügyi stabilitás biztosítása érdekében – közölte a HAC.
A szezonális autópályadíjakat – amelyek tízszázalékos árnövekedést jelentenek a nyári hónapokban – először 2017-ben vezették be Horvátországban, de az elmúlt négy évben a koronavírus-járvány, majd a gazdasági válság miatt nem alkalmazták.
A vállalat most úgy döntött: az idén július 1. és szeptember 30. között megszabott, nyári tarifa október 1-jétől is érvényben marad.
Ugyanakkor továbbra is kedvezőbb díjat vehetnek igénybe azok az autósok, akik rendelkeznek elektronikus ENC-készülékkel, amelynek használata legfeljebb 33 százalékos engedményre jogosít fel.
A drágulás most sem vonatkozik a nehéz járművekre, autóbuszokra és kamionokra.







