Pócsmegyeren állnak a védművek + VIDEÓ

Biztonságban van a falu

Belföld
  • 2024.09.19. - 17:23
Orbán Viktor árvízi védekezés árvíz elleni védekezés árvíz áradás árhullám árvízvédelem Magyarország Pócsmegyer
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (középen) az árvízi védekezést ellenőrzi árvízvédelmi irányító munkája keretében a Szentendrei-szigeten, Pócsmegyeren 2024. szeptember 19-én. Balról Vitályos Eszter kormányszóvivő, a térség országgyűlési képviselőjeMTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

„Pócsmegyeren állnak a védművek. Nem lesz gond. Megcsináljuk!” – írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán.

A kormányfő a helyszínen ellenőrizte a védekezést, és egy videót is közzétett a közösségi oldalán. Ebben elmondta, hogy Pócsmegyeren egy mintegy 10 éves és egy régebbi gátszakasz védi a falut, az önkéntesek és a szakemberek pedig folyamatosan dolgoznak, ezért az itt élők biztonságban vannak.

Árvíz infó
Fotó: Facebook/Magyarország Kormánya

Reklám