A Márton Anna, Szűcs Luca, Pusztai Liza és Battai Sugár összeállítású női kardcsapatunk Japán ellen kezdett szombaton a párizsi olimpián, s bár sokáig vezetett, de vesztett (37–45). A magyar lányok hatodikként végeztek az olimpián, miután a szombati verseny helyosztóján vereséget szenvedtek az amerikai együttestől.
A női kardvívóknál még hétfőn Márton Anna és Szűcs Luca az egyéni küzdelmek során a negyeddöntőbe jutott, ám ott vereséget szenvedett. Kardvívóink végül a hetedik és a nyolcadik helyet szerezték meg a párizsi olimpián. Szombaton Pusztai Lizával és Battai Sugárral kiegészülve kétszeres világbajnokként léptek pástra Japán ellen.
MTI/Illyés Tibor







