Veszélyes a Phenjan és Moszkva közötti katonai együttműködés

Külföld
  • 2024.06.01. - 10:50
Sin Vonsik Shin Won-sik dél-koreai védelmi miniszter
Az Észak-Korea és Oroszország közötti katonai együttműködés veszélyeire figyelmeztetett szombaton Sin Vonsik, a dél-koreai védelmi miniszterAFP/Nhac Nguyen

Az Észak-Korea és Oroszország közötti katonai együttműködés veszélyeire figyelmeztetett szombaton a dél-koreai védelmi miniszter, aki szerint bizonyíték van rá, hogy az orosz fél Észak-Koreából illegálisan szerzett fegyvereket is bevet az ukrajnai háborúban.

A szingapúri Sangri-la Párbeszéd nevű biztonságpolitikai fórumon tett felszólalásában Sin Vonsik kiemelte: A Moszkva és Phenjan közötti együttműködés növeli a feszültséget a Koreai-félszigeten, és hatással van az európai hadszíntérre is.

Figyelmeztetett továbbá: közvetlen kockázata lesz annak, ha az észak-koreai hadsereg – az Oroszország által nyújtott haditechnológia segítségével – további fejlesztéseket hajt végre.  

A tárcavezető emellett sürgette Kínát, vállaljon aktívabb szerepet a Koreai-félsziget atommentesítése ügyében.
Az esetleges dél-koreai nukleáris fejlesztésekkel kapcsolatos kérdésre Sin leszögezte: Szöul bízik az atomsorompó-szerződés (NPT) hatékonyságában, északi szomszédja nukleáris programjára pedig a választ az erős dél-koreai–amerikai szövetségben látja.

Reklám