Erdély Csanád csapata, az Esbjerg kétgólos előnyből 3–2-es vereséget szenvedett a Sonderjyske együttesétől a dán jégkorong-bajnokság döntőjében kedden, ezzel 2–1-es hátrányba került a párharcban.
Erdély egy kétperces kiállítást kapott a meccsen. A válogatott hokis a finálé után csatlakozik majd a bolzanói divízió I/A-s vb-re készülő nemzeti csapathoz.
Az egyik fél negyedik sikeréig tartó döntő negyedik felvonására pénteken kerül sor Esbjergben.






