A Connecticut Egyetem nyerte az egyetemi kosárbajnokságot

A kedd hajnali döntőben 75–60-ra győzték le a Purdue együttesét

Sport
  • 2024.04.09. - 08:57
Cikk borítókép
A Connecticut Egyetem (UConn) csapata nyerte az Egyesült Államok egyetemi kosárlabdabajnokságát (NCAA), miután a kedd hajnali döntőben 75–60-ra legyőzte a Purdue együttesétFacebook/UConn

Az NCAA döntőjének legjobbja a Purdue-t erősítő Zach Edey volt, a kanadai center 37 pontot dobott, és tíz lepattanót gyűjtött össze. 

A két, húszperces félidőből álló összecsapás elején kiegyenlítettek voltak az erőviszonyok, de a szünet után kijött az UConn minőségbeli fölénye, s végül 15 pontos győzelemnek örülhettek Tristen Newtonék. 

Reklám