A szombati az idei első nyári nap

Krónika
  • 2024.03.30. - 14:59
Cikk borítókép
A belföldi vendégforgalom júniusban kezdődött dinamikus növekedése a nyár második hónapjában is folytatódottMH/Papajcsik Péter

Késő délelőtt a Dél-Alföldön egy-egy meteorológiai mérőállomáson már elérte a hőmérséklet a 25 Celsius-fokot, így idén március 30-án lett meg először a nyári nap – írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.

Hozzátették: nyári napnak azt nevezik, amikor a hőmérséklet csúcsértéke meghaladja a 25 Celsius-fokot.

Jelezték: van esély arra is, hogy megdől a március 30-ára vonatkozó melegrekord. A Hajdú-Bihar vármegyei Szerepen 1911-ben ezen a napon 26,9 fokot regisztráltak.

Reklám