Első fokon pénzbüntetéssel sújtotta a Szentesi Járásbíróság azt a férfit, aki tavaly decemberben egy horogkeresztes zászlót rakott ki lakásának ablakába – tájékoztatott a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője kedden.
Saághy Flóra közölte, a férfi ügyében gyorsított eljárásban döntött a bíróság, és önkényuralmi jelkép használatának vétségében mondta ki bűnösnek.
A vád szerint a férfi december 6-án szentesi lakásának utcafronti szobaablakában, a köznyugalom megzavarására alkalmas módon, egy önkényuralmi jelképnek minősülő, horogkeresztet ábrázoló zászlót helyezett ki.







