A győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház a Covid–19 okozta megbetegedések számának emelkedése miatt október 27-től határozatlan időre látogatási korlátozásokat vezetett be. Azt írták, a koronavírus-fertőzöttek ellátására külön osztályt nyitottak, ott ugyanúgy látogatási tilalom érvényes, ahogy a kórház ápolási osztályán is. A rendelkezés határozatlan ideig tart – számolt be a 24.hu.
A többi fekvőbeteg ellátó osztályon a covidfertőzések terjedésének megelőzése érdekében a látogatási időt a 14.00–15.30-as idősávban 30 perce korlátozták. Egy páciens csak két látogatót fogadhat naponta, tehát vagy egy látogató tartózkodhat bent fél órát vagy két látogató 15-15 percet. A kapcsolattartás lehetősége az egészségügyről szóló törvény előírásai alapján folyamatosan biztosított – írták.







