A világbajnoki bronzérmes Halász Bence nyerte a Szombathelyen ötödször megrendezett Németh Pál Memorial elnevezésű nemzetközi kalapácsvető viadalt.
A 26 éves magyar nehézatléta bő két hete 80,82 méterrel szerezte meg a harmadik helyet a budapesti vb-n.
A nőknél Gyurátz Réka lett a legjobb magyar, aki 66,32 méterrel a harmadik helyen végzett. A győzelmet a dán Jacobsen Katrine Koch szerezte meg 72,35 méteres dobással.




