Lőszert szállító ukrán vasúti szerelvényt semmisítenek meg az orosz erők a Donbaszban + VIDEÓ

Az orosz hadsereg Donyeck térségében megsemmisített egy ukrán vasúti szerelvényt, amely lőszert szállított

Külföld
  • 2023.08.29. - 09:49
Cikk borítókép
Ukrajna előretörésről számolt be a déli fronton (képünk illusztráció)Anadolu Agency via AFP/Gian Marco Benedetto

Az orosz hadsereg Donyeck térségében megsemmisített egy ukrán vasúti szerelvényt, amely lőszert szállított – közölte az orosz védelmi minisztérium, olvasható az Oroszhirek.hu-n megjelent cikkben.

„Az orosz fegyveres erők egyik felderítő egysége észlelte, hogy egy tüzérségi lőszereket szállító katonai szerelvény érkezett a kirakodóállomásra” – közölte a minisztérium.

A célpont koordinátáit azonnal átadták a rakétaerőknek, amely precíziós csapást hajtott végre.

A lövedékeket tartalmazó vagonok, mintegy 30 ukrán katonai személy és legfeljebb tízegységnyi felszerelés megsemmisült.

A védelmi minisztérium egy felderítő drónról készült felvételeket is közzétett, amely a vasútállomás felett maradt. A felvételen egy tehervonat látható, majd robbanás következik, a szerelvény kigyullad, és lőszerek felrobbannak.

Objektum doboz

Reklám