„Napjainkban az orosz nép harca az ellenséges erők egyre növekvő fenyegetései és kihívásai ellen, amelyek megpróbálják aláásni az ország szuverenitását, biztonságát és békés életét, új, döntő szakaszon megy keresztül” – idézte a Kim által Putyinnak küldött táviratot a Koreai Központi Hírügynökség.
„Az igazság mindig győzni fog, és az orosz nép továbbra is a győzelem történelmét fogja dicsőíteni" – fogalmazott az észak-koreai vezető.
Az oroszhirek.hu közölte, hogy Kim megjegyezte azt is, hogy a két ország közötti barátság értékes stratégiai értékké vált.
Kim Dzsongun szerint kész továbbra is erősíteni a jószomszédi kapcsolatokat és a stratégiai együttműködést Phenjan és Moszkva között.
Végezetül jó egészséget és nagy sikereket kívánt Putyinnak a munkájában, valamint örökös jólétet, fejlődést és győzelmet az orosz népnek.






