Az emberek egészségesebbek, ha tenger közelében élnek, vagy legalább egy kis időt a tenger mellett töltenek - derült ki egy bécsi környezetpszichológusok által végzett nemzetközi felmérésből.
A kutatók 15 országban több mint 15 ezer embert kérdeztek meg, eredményeiket pedig a Communications Earth & Environment című szakfolyóiratban tették közzé. A tenger kedvező egészségügyi hatása országtól és jövedelemtől függetlennek bizonyult - írta meg az Origo.
A kutatás során - ahol több mint 15 ezren vettek részt 14 európai országból - a felmérés résztvevőit a tengerparti tevékenységekről alkotott véleményükről és egészségükről kérdezték. Geiger elképesztőnek nevezte, hogy minden vizsgált országban ugyanazokat az egyértelmű mintázatokat találták - írják.
"Úgy tűnik, hogy mindenkinek előnyös a tenger közelsége, nem csak a gazdagoknak" - magyarázta.
"A tengerparton tett látogatások gyakorisága pozitív kapcsolatban áll a jobb egészségi állapottal, jövedelemtől függetlenül" - írták tanulmányukban a kutatók.






