A pakisztáni legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte a korrupciós vádakkal letartóztatott Imran Hán volt miniszterelnök szabadlábra helyezését.
Umar Ata Bandial, a testület elnöke szerint Hán letartóztatása törvénybe ütköző volt. A főbíró egyben felkérte a volt kormányfőt, hogy szóljon híveihez a kedélyek lecsillapítása végett.
Hánt kedden tartóztatták le Iszlámábádban, a legfelsőbb bíróságon, ahová a vesztegetési ügyekkel kapcsolatos kihallgatásra érkezett. A történteket követően az országon erőszakba torkolló tüntetési hullám söpört végig, amelyben eddig legalább tízen vesztették életüket, és mintegy kétezer embert állítottak elő.




