Budapest egyik legkedveltebb piaca, a Fény utcai piac hívta vasárnap közösségi terébe a kenyér szerelmeseit. A Kenyérlelke Fesztiválon a húsvét alkalmával bemutatkoztak a legmenőbb pékségek, de érkeztek kistermelők, voltak kalácsworkshopok, és bárki válogathatott a minőségi sonkák között. Az eseményt utcazenészek, gyerekprogramok is színesítették.
A Kenyérlelke Fesztivál szervezőinek célja, hogy összehozzák a kenyér szerelmeseit, hogy – megismerve egymást – kicserélhessék tapasztalataikat, megosztva esetleges egyedi fortélyaikat, vagy egyszerűen csak nézelődjenek, kóstolgassanak, és élvezzék a szórakoztató programokat. A szervezők célja, hogy visszaemeljék a köztudatba az igazi kenyérsütés fogalmát, készítésének változatait, eredeti ízeit és magyar hagyományát.
MH/Török Péter





