A főpolgármester tavaly azt nyilatkozta a sajtó előtt, hogy a baloldal nem kapott külföldről támogatást. „A dollárbaloldal azóta lebukott, és kiderült – titkosszolgálati jelentés szól róla –, hogy több mint négymilliárd forinttal támogatták a kampányukat" – mondta Wintermantel Zsolt.
Hozzátette: az egyik főszervező az a Korányi Dávid volt, aki Karácsony Gergely személyes jóbarátja és közvetlen munkatársa volt a Főpolgármesteri Hivatalban, és akit „a budapesti adófizetők pénzéből fizetett" Karácsony Gergely.
A politikus a főpolgármesternek azt üzente, itt az ideje, hogy vállalja a felelősséget: „ne sunnyogjon tovább, ha volt bátorságuk elfogadni a külföldi támogatást, akkor annak felelősségét is vállalják".







