Novák Katalin magyar államfő a közösségi oldalán emlékezett meg a budapesti gettó felszabadításának 78. évfordulójáról.
Mint írta: 70–80 ezer jogfosztott és megbélyegzett embert zsúfoltak össze egy 0,3 négyzetkilométernyi területen a nyilasok 1944 őszén a fővárosban. A pesti gettóban szinte lehetetlen volt élelmiszerhez és ivóvízhez jutni. Két hónappal később, 1945. január 18-án szabadult fel a városrész. Az embertelen körülmények és a tömeges gyilkosságok ellenére 68 ezren élték túl a borzalmakat – zárta bejegyzését Novák Katalin köztársasági elnök.







