Fülöp Attila: Magyarországon minden második megváltozott munkaképességű embernek van állása

Belföld
  • 2022.10.12. - 13:06
Cikk borítókép
Fülöp Attila: Szükség van a társadalmi támogatásra isMH/Katona László

Magyarországon minden második megváltozott munkaképességű embernek van állása, munkajövedelemből él – mondta a Belügyminisztérium gondoskodáspolitikáért felelős államtitkára a Munkáltatók Esélyegyenlőségi Fóruma (MEF) által szervezett konferencián szerdán Budapesten.

Fülöp Attila hozzátette, ez óriási előrelépés ahhoz képest, hogy tíz évvel ezelőtt ebben a célcsoportban 18 százalékos volt a foglalkoztatási ráta.

Kiemelte, az elmúlt évek foglalkoztatási növekedésének egyik legnagyobb arányú bővülése ebben a célcsoportban jelentkezett: minden ötödik helyett már minden második megváltozott munkaképességű embernek van munkája.

Az államtitkár szerint mindez egyebek mellett annak köszönhető, hogy az elmúlt tíz évben a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásához szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt biztosítanak, amellyel már több mint 8000 munkáltató élt.

Reklám