A kormány egy kiemelt mértékű illetményemelésről hozott határozatot, amely két lépcsőben, először ez év szeptemberétől, majd 2024 januárjától lesz a katonáinknak kiutalva - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter a Facebookon.
Szeptembertől az alábbi példák szerint nő a katonák bére:
- Érettségivel nem rendelkező közkatona eddig 280 ezer forintot keresett, ez most 400 ezer forintra nő.
- Ugyanez érettségivel rendelkező közkatonánál 323 ezerről 415 ezerre nő.
- Altiszti állományban egy őrmester kicsivel több, mint 421 ezer forintot vihetett eddig haza, ez most 533 ezer forint.
- A kezdő hadnagyok fizetése 468 ezerről 585 ezer forintra nő.
Ez az illetményemelés átlagosan 26%-ot jelent.
A békéhez erő kell, a munkát folytatjuk – mondta a miniszter.





